Konsekwencje brexit-u a logistyka i transport

Logistyczne i transportowe konsekwencje opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej będą głównym tematem konferencji „Krajobraz z Brexitem”, która odbędzie się 6 marca 2019 r. w Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront. Jej współorganizatorem są „Namiary na Morze i Handel”, a wśród partnerów merytorycznych jest m.in. nasza firma. Continue reading „Konsekwencje brexit-u a logistyka i transport”

Łączymy siły! Grupa MAK-STBU nowym graczem na rynku brokerskim

Zarządy Grupy MAK oraz STBU poinformowały o połączeniu w drodze wymiany udziałów. Dzięki temu na rynku pojawia się gracz, który już w 2019 r., jako pierwszy polski pośrednik w historii, uplasuje w towarzystwach ubezpieczeniowych ryzyka na poziomie 1 miliarda złotych składki. Continue reading „Łączymy siły! Grupa MAK-STBU nowym graczem na rynku brokerskim”

O ryzykach cyber dla Pracodawców Pomorza

STBU było partnerem merytorycznym konferencji „Bezpieczeństwo w sieci = bezpieczny biznes 2” zorganizowanej 10 grudnia 2018 roku przez Pracodawców Pomorza. Wydarzenie wpisuje się w cykl spotkań poświęconych usystematyzowaniu i uaktualnianiu wiedzy z zakresu realizacji optymalnej strategii bezpieczeństwa informatycznego. Jej integralną częścią powinien być program ubezpieczeniowy mający na celu ochronę przedsiębiorstwa przed ryzykami cybernetycznymi. Dobrze skonstruowane ubezpieczenie cyber pozwala m.in.:

  • zapewnić ochronę prawną przed ewentualnymi roszczeniami osób trzecich,
  • wynająć specjalistów do zarządzania incydentami, a także wykryć dokąd trafiły i jak są wykorzystywane utracone dane,
  • zatrudnić agencję PR w celu odbudowy utraconego wizerunku,
  • pokryć koszty – okupu za odblokowanie systemu (najczęściej odszyfrowanie dysku), kary administracyjnej nałożonej na przedsiębiorstwo, czy przerwy w prowadzonej działalności.

Współpraca z SIDiR

Nasza Spółka była oficjalnym partnerem merytorycznym V edycji Ogólnopolskiej Konferencji Arbitrażowej „Waloryzacja i nadzwyczajna zmiana stosunków – spory o zmianę wynagrodzenia. Czy można w praktyce uniknąć zbędnych sporów i oszczędzić środki publiczne?”. Wydarzenie zorganizowane przez SIDiR (Stowarzyszenie Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców) odbyło się w dniach 22-23 listopada w Warszawie.
Podczas drugiego dnia Konferencji specjaliści STBU przeprowadzili prelekcję pt. „Ryzyko utraty zdolności pozyskiwania gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych = ryzyko wzrostu kosztów realizacji inwestycji budowlanych”.

STBU Sponsorem Gali Forum Uczelni Technicznych

27 października w Warszawie miała miejsce uroczysta Gala Środowiska Studenckiego organizowana przez Forum Uczelni Technicznych. Patronem Wydarzenia było STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi.
Podczas uroczystości wręczono nagrody w siedmiu kategoriach, m.in. Najlepszy projekt dydaktyczny samorządu studenckiego, Autorytet Forum Uczelni Technicznych, czy Samorządowy projekt roku.

Sympozjum „Ryzyko-Interesariusze-Innowacje w projektach komunikacyjnych”

STBU jest oficjalnym partnerem Sympozjum „Ryzyko-Interesariusze-Innowacje w projektach komunikacyjnych”, które odbędzie się 19 października w gdańskim centrum konferencyjnym Amber Expo.

Wydarzenie jest kolejną częścią cyklu badającego wpływ inwestycji infrastrukturalnych na rozwój obszarów metropolitalnych. Wśród wielu prelekcji i wystąpień zaplanowana jest również prezentacja STBU „Smart ubezpieczenia. Oczekiwania vs. realia rynkowe dla dużych inwestycji na etapie budowy i eksploatacji”.

Więcej o Konferencji

Certyfikat PN-EN ISO 9001:2015

W dniu 7 września 2018 roku, na skutek pozytywnego wyniku audytu nadzoru, nasza firma uzyskała Certyfikat systemu zarządzania jakością na zgodność z normą PN-EN ISO 9001:2015.
Spółka STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi już od 2006 roku pracuje zgodnie z międzynarodowymi standardami jakości. Posiadany zakres certyfikacji obejmuje kompleksową obsługę ubezpieczeń oraz likwidację szkód.