Czy można oswoić ryzyko? Warsztaty dla studentów

Brokerownia Umiejętności

Czy można oswoić ryzyko? Przeprowadziliśmy warsztaty dla studentów

Pytanie tytułowe jest trochę przewrotne. W branży ubezpieczeń wiemy, że możliwe jest, by oswoić ryzyko. W naszej pracy stawiamy na analizę potrzeb Klientów, szczegółową prewencję oraz odpowiednie dobranie polis. To nasza codzienność. Jednak jak wygląda sytuacja studentów? Jak radzą sobie z ryzykiem, które spotykają na co dzień?

Warsztaty z oswojenia

16 maja w murach Wydziału Zarządzania UG, zorganizowaliśmy wydarzenie „Oswój Ryzyko na WZR”. Była to już druga edycja!

Prawie jak w książce Antoniego Saint – Exupery’ego oswajaliśmy i braliśmy odpowiedzialność. Podczas warsztatów dokładniej przyjrzeliśmy ryzykom z różnych obszarów życia. Poruszyliśmy temat bezpieczeństwa w sieci, zdrowia, manipulacji, obaw przy wchodzeniu na rynek pracy czy tworzenia raportów i badań. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi – pracownikami Superpolisy STBU, InterRisk i SOC360 – daliśmy Impuls Bezpieczeństwa, który studenci będą mogli wykorzystać w swoim codziennym życiu.

Jak to się wszystko zaczęło?

Od #relacji i #kooperacji, które miały na celu #jakość 😉 W ubiegłym roku podczas spotkania naszych pracowników z kadrą akademicką UG padł pomysł, by stworzyć przestrzeń do lepszego zapoznania studentów z ubezpieczeniami, ryzykiem oraz ofertą dydaktyczną uczelni. W końcu mają w niej kierunek Ubezpieczenia. Studia Interdyscyplinarne, który zwalnia z egzaminu na brokera ubezpieczeniowego.

Od pomysłu, bardzo szybko przeszliśmy do realizacji! Kiedy zasiadaliśmy do organizacji tego wydarzenia, towarzyszyły nam różne emocje. Był strach, niepewność, ale też ogromne zaangażowanie i motywacja. Chcieliśmy bowiem stworzyć coś, co będzie zarówno wartościowe i interesujące dla studentów, jak i merytoryczne. Powstał więc pomysł, aby pokazać młodemu pokoleniu, jak można oswoić ryzyko. Nie tylko takie duże z jakim mierzymy się  np. likwidując szkody za miliony złotych czy podpisując polisy. Chcieliśmy pokazać, że codziennie, każdy z nas doświadcza jakiegoś ryzyka oraz, że można się do tych codziennych wyzwań przygotować.

Tak więc, od zeszłego roku, mamy możliwość organizowania warsztatów Oswój ryzyko na WZR.

Dziękujemy kadrze akademickiej Wydziału Zarządzania UG za zaufanie. Powierzyli nam w końcu młode pokolenie. To niełatwe zadanie, by zainteresować studentów oraz skupić ich uwagę. Wierzymy jednak, że nasze zaangażowanie i „życiowe” tematy sprawiły, iż nasi słuchacze wynieśli dla siebie wiele wskazówek, które będą mogli wykorzystać.

napisz do nasW czym możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne
wsparcie i oszczędności
napisz do nas
>

Dołącz do nas

socialmedia socialmedia socialmedia
napisz do nas