Dni Otwarte STBU. Edycja III Brokerownia Umiejętności

CSR

Dni Otwarte STBU. Edycja III | Program edukacyjny „Brokerownia Umiejętności”

W ostatnich dniach w ramach programu edukacyjnego  Brokerownia Umiejętności – nasza firma miała zaszczyt otworzyć swoje drzwi dla studentów pomorskich uczelni wyższych. Dni Otwarte STBU były pełne inspiracji, edukacji i nawiązywania nowych, ważnych kontaktów, które w przyszłości mogą okazać się pomocne.

Dni Otwarte STBU zawsze cieszyły się dużą popularnością. Tym razem cztery grupy uczestników miały okazję zgłębić tajniki pracy brokera ubezpieczeniowego. Nasi pracownicy bardzo zaangażowali się w oprowadzanie tegorocznych gości. Przedstawili dokładną ścieżkę pracy brokera rozpoczynając od prewencji, poprzez sprzedaż i plasowanie ryzyka, a kończąc na likwidacji szkód. Aby trochę bardziej przybliżyć studentom branżę ubezpieczeń zaopatrzyliśmy ich w materiały szkoleniowe i stworzyliśmy specjalny słowniczek brokera.

Co wyróżnia nasze Dni Otwarte?

Przede wszystkim postanowiliśmy nie iść drogą tradycyjnych wykładów, ale zaproponować warsztaty, które angażują i dają możliwość większego rozwoju. Nie chodziło nam tylko o przekazanie informacji, ale o praktyczne doświadczenie, które studenci mogą wykorzystać w przyszłości. W tym celu został przeprowadzony „konkurs śmieciowy”, w którym studenci musieli sprawdzać co znajduje się w workach z odpadami (oczywiście nie były to prawdziwe śmieci). Dzięki takiej zabawie uczestnicy konkursu wcielili się w audytorów i debatowali na temat potencjalnego zagrożenia występującego w firmie.

W celu podsumowania zdobytej wiedzy zagraliśmy w grę STaBU, czyli zmodyfikowaną wersję gry słownej taboo. Hasła oczywiście dotyczyły branży brokerskiej.

Świat brokerów ubezpieczeniowych nieustannie poszukuje nowych dróg rozwoju, a spotkanie ze studentami dostarczyło nam świeżych perspektyw i inspiracji. Dziękujemy wszystkim za udział i już z niecierpliwością czekamy na kolejne takie wydarzenie! Dni Otwarte STBU to więcej niż wydarzenie edukacyjne – to manifestacja naszego zaangażowania w rozwój nowoczesnych liderów branży ubezpieczeniowej. Cieszymy się, że możemy wspólnie kształtować przyszłość tej dynamicznej dziedziny.

Więcej informacji o naszych działaniach w ramach Brokerowni Umiejętności (i nie tylko) można znaleźć w aktualnościach.

Zapraszamy także na nasze profile w mediach społecznościowych – Facebook, LinkedIn.

napisz do nasW czym możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne
wsparcie i oszczędności
napisz do nas
>

Dołącz do nas

socialmedia socialmedia socialmedia
napisz do nas