Wszystkiego dobrego dla chorego. Akcja od Fundacji "Dr Clown" - STBU

CSR

Wszystkiego dobrego dla chorego. Akcja od Fundacji “Dr Clown”

Z

Z dumą wspieramy organizacje charytatywne. Fundacja “Dr Clown” trafiła do naszej firmy przed minionymi Świętami Bożego Narodzenia. Z miłą chęcią wsparliśmy ją ponownie.

Na co dzień tworzymy interdyscyplinarny i zgrany zespół, który dba o ochronę ubezpieczeniową naszych Klientów. Jednak zainteresowanie bezpieczeństwem to nie jedyne co możemy zaproponować światu. Równie mocno co w biznes – angażujemy się w działalność na rzecz społeczeństwa.

Dlatego też nasi pracownicy  wsparli w tym roku akcję “Wszystkiego dobrego dla chorego”, którą zorganizowała Fundacja “Dr Clown”.

Akcja polega na pisaniu listów do pacjentów przebywających w szpitalach, jakie odwiedzają wolontariusze zwani “Doktorami Clownami”. Ma na celu choć chwilowe poprawienie humoru tym, którzy w tych niekomfortowych warunkach, najczęściej w osamotnieniu, się znaleźli. Choroby nie patrzą na wiek, ale listy dystrybuowane przez wolontariuszy najczęściej trafiają do samotnych osób starszych i pacjentów najmłodszych.

Gorąco dziękujemy wszystkim pracownikom, którzy ze swoimi rodzinami przygotowali rozweselające kartki. A także tym, którzy wspięli się na wyżyny kreatywności i obdarowali pacjentów wesołymi poduszkami!

Wszystkich zainteresowanych działalnością Fundacji odsyłamy na jej stronę internetową.

Fundacja “Dr Clown” działa od 1999 r. Jej wolontariusze, tzw. Doktorzy Clowni, podczas wizyt w szpitalu przebrani są w fantazyjne, różnobarwne stroje i aby odwrócić uwagę chorych od szpitalnej rzeczywistości wykorzystują interaktywne zabawy, animacje, ale także wspierające rozmowy. Aktualnie 600 przeszkolonych wolontariuszy odwiedza regularnie z „terapią śmiechem” ponad 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce.

napisz do nasW czym możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne
wsparcie i oszczędności
napisz do nas
>

Dołącz do nas

socialmedia socialmedia socialmedia
napisz do nas