Maraton Sierpniowy 2022 – długie dystanse, rolki i STBU - STBU

Sponsoring

Maraton Sierpniowy 2022 – długie dystanse, rolki i STBU

J

ak co roku w sierpniu, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Twister Trójmiasto (przy wsparciu Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich) organizuje na terenie Gdańska Maraton Sierpniowy. Jak co roku STBU jest sponsorem głównym tego wydarzenia!

27 sierpnia 2022 r. zarówno zawodowcy, jak i amatorzy, a było ich prawie pół tysiąca, wzięli udział w XII edycji Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy. Bardzo nas cieszy, że po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią mogliśmy powrócić na gdańskie ulice, by cieszyć się wrotkarską rywalizacją.  Rywalizacją, podczas której odbyły się Mistrzostwa Polski na dystansie maratońskim (42 230 m). Zawodnicy do wyboru mieli także dwie inne długości: półmaraton (21 230 m) oraz fitness (10 700 m).

Podczas Maratonu Sierpniowego nie zabrakło atrakcji i konkursów dla najmłodszych. Mogli oni zmierzyć się na krótszych dystansach, a także podszlifować swoje umiejętności. Były więc warsztaty wrotkarskie, szkółka, skate park dla malucha oraz targi wrotkarsko-sportowe.

Jednak Maraton Sierpniowy to nie tylko sport, rekreacja i dobra zabawa. To także wsparcie charytatywne nazwane „Solidarni dla Was”. Organizatorzy podczas kolejnych edycji wybierają konkretną fundację lub akcję charytatywną, którą chcą wesprzeć. W tym pod hasłem „Pomaganie uskrzydla!” z każdego wpisowego część kwoty została przeznaczona na Fundację, która prowadzi Hospicjum Pomorze Dzieciom.

 

Więcej informacji o naszych działaniach partnerskich można znaleźć w aktualnościach. Zapraszamy także na nasze profile w mediach społecznościowych – Facebook, LinkedIn.

PS. Znamy już termin kolejnej edycji – 19.08.2023 r. Może w następnym roku spotkamy się i z Wami!

Zdjęcie: Facebook – Maraton sierpniowy, zdjęcie autorstwa Krzysztof MystkowskiKOSYCARZ FOTO PRESS / KFP.

napisz do nasW czym możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne
wsparcie i oszczędności
napisz do nas
>

Dołącz do nas

socialmedia socialmedia socialmedia
napisz do nas