Nowa tradycja, otwarte serce i GFIS. Świąteczne podsumowanie

Nowa tradycja, otwarte serce i GFIS. Świąteczne podsumowanie

Ś

więta Bożego Narodzenia to czas szczególny i wyjątkowy. Czas tradycji, otwartości serca, pomagania innym. Dzielenia się radością i dobrem. W tym roku STBU połączyło te wszystkie elementy. W efekcie czego GFIS – Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej – otrzymała od nas wsparcie na wielu płaszczyznach.

Tworzenie tradycji

W tym roku, tak jak i w roku ubiegłym, większość świątecznego budżetu przeznaczyliśmy na wsparcie działalności społecznej. Tym razem, jak już pisaliśmy wybraliśmy GFIS. Określenie jakim jest „tradycja” w kontekście naszych świątecznych działań, jest powiedziane trochę na wyrost. Bowiem dwuletnie wspieranie w tym okresie akcji charytatywnych, trudno określić takim mianem. Jednak każda tradycja musiała mieć kiedyś swój początek, dlatego nie zamierzamy poprzestawać na tym roku. Mamy głębokie przekonanie, że dzielenie się dobrem i wpieranie organizacji społecznych to tradycja, którą w kolejnych latach będziemy kontynuować.

Otwarte serce na innych

Działanie jakim wparliśmy Gdańską Fundację Innowacji Społecznej, to nie tylko darowizna na ich działalność statutową. Z inicjatywy naszych pracowników, obdarowaliśmy podopiecznych jednego z Domów Dziecka, który prowadzi GFIS. Każdy w naszej firmie kto odczuwał  potrzebę, by podzielić się dobrem i wyczarować w świątecznym okresie uśmiech na twarzy dzieci, miał więc ku temu odpowiednią okazję. Zaangażowanie, jakim wykazali się nasi pracownicy przerosło nasze początkowe plany. W wyniku tego, każdy z podopiecznych Domu przy Malczewskiego – gdzie uczestniczyliśmy w małej akcji remontowej – dostał nie tylko wyjątkowy prezent, ale wręczyliśmy im także słodkie oraz zdrowe przekąski, a także mały sprzęt AGD.

W ten sposób wywołaliśmy szeroki uśmiech na twarzach dzieci. A przecież, jak mawiał Janusz Korczak,

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

Wpieranie działań, jakie w swoim dorobku ma Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej bardzo nas cieszy.  Jest dla nas wyróżnieniem, że możemy przyczynić się do większego dobra. Parafrazując słowa GFIS – razem możemy zadbać o dobro wspólne już dziś!
Wszystkich zainteresowanych działalnością Fundacji zapraszamy na jej stronę internetową.

A jeśli zainteresował Was temat naszych działań CSR, na naszych profilach Facebook, LinkedIn, można znaleźć więcej informacji.

Photo by Lore Schodts on Unsplash

napisz do nasW czym możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne
wsparcie i oszczędności
napisz do nas
>

Dołącz do nas

socialmedia socialmedia socialmedia
napisz do nas