Płot, który łączy. Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej

CSR

Płot, który łączy. Wspieramy Gdańską Fundację Innowacji Społecznej

W

STBU ważne jest dla nas, by nasze działania były społecznie odpowiedzialne. Chętnie wspieramy różne akcje charytatywne, fundacje, wydarzenia kulturalne czy przedsięwzięcia ekologiczne. Jednak ostatnimi czasy w sercu naszej firmowej społeczności zagościła lokalna inicjatywa – Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej.

Przyświecają nam konkretne wartości

Jakość, relacje i kooperacja to filary STBU. Wartości, którymi kierujemy się nie tylko w sytuacjach biznesowych czy wewnętrznym życiu naszej firmy. Bardzo często przekładamy je na działania, które wychodzą poza obszar, którym zajmujemy się na co dzień.

Pod koniec października, wspólnie z naszym Klientem – Spółką MEWO SA – mogliśmy połączyć je wszystkie, by przyczynić się do większego dobra. Dołożyć cegiełkę (raczej deseczkę) do działań jakimi zajmuje się Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej.

Dlaczego deskę, a nie cegiełkę?

Ponieważ przy jednym z Domów dla Dzieci postawiliśmy… drewniany płot – nieduży, ale solidny. Tym samym ogrodziliśmy taras przy ul. Malczewskiego. Dzięki temu dzieci, które tam mieszkają będą miały bezpieczne miejsce do zabawy na świeżym powietrzu.

Przed nami jeszcze malowanie! Jednak z decyzją o wzorach i kolorach poczekamy do wiosny. Chcemy podjąć ją wspólnie z najbardziej zainteresowanymi osobami – z najmłodszymi. To w końcu oni będą z tego miejsca korzystać najczęściej!

Kooperacja o wielkim sercu

Firmy same w sobie nie dysponują sercem. Ten „narząd” zapewniają im pracownice i pracownicy. I tak też było w przypadku wsparcia jakie otrzymała od nas Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej.

Wielkie serce o którym mowa to nic innego jak wiele empatycznych serc pracowników MEWO SA i STBU.

Wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia tej inicjatywy serdecznie dziękujemy!
Jesteście wielcy!

 

Po więcej informacji o naszych działaniach CSR zapraszamy na nasze profile w mediach społecznościowych – Facebook, LinkedIn.

Zachęcamy także do zapoznania się z działalnością Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, bo to nie tylko Domy Dziecka. Fundacja prowadzi także firmy społeczne, np. Kawiarnię Kuźnia czy Hotel So Stay. Polecamy je Waszej uwadze.

napisz do nasW czym możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne
wsparcie i oszczędności
napisz do nas
>

Dołącz do nas

socialmedia socialmedia socialmedia
napisz do nas