Wykłady gościnne dla studentów WZR. Brokerownia Umiejętności

CSR

Wykłady gościnne dla studentów WZR. Brokerownia Umiejętności

Ostatnio w ramach Brokerowni Umiejętności mieliśmy okazję poprowadzić dwa wykłady gościnne dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego. W grudniu i styczniu zostaliśmy zaproszeniu, by ubezpieczeniową wiedzą podzielić się z kierunkiem Ubezpieczenia. Studia Interdyscyplinarne.

W murach Wydziału Zarządzania UG

Koniec i początek roku to intensywny czas. Jednak kiedy nasi pracownicy otrzymali zaproszenie, by poprowadzić wykłady gościnne, to nie zawahali się ani chwili. Pozytywnie odpowiedzieli na prośbę pani prof. Doroty Maśniak oraz pana mgr. Dawida Rogozińskiego, którzy pracują w Pracowni Prawa Ubezpieczeniowego na UG.

Nasze koleżanki z STBU – Asia Ruczewska oraz Monika Koszykowska z Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych – przygotowały wykład o obowiązkowym OC, a także AC. Natomiast Paweł Klatka – nasz kolega z grupy MAK z Biura Ubezpieczeń Życiowych – rozwinął temat wprowadzania programów ubezpieczeń na życie w korporacjach, zarówno w sposób tradycyjny, jak i bardziej kreatywny, czyli przy zastosowaniu rozwiązań IT.

To nie pierwszy raz kiedy naszą wiedzą i doświadczeniem mogliśmy dzielić się z młodym pokoleniem. W poprzednich semestrach, oprócz wykładów gościnnych na Uniwersytecie Gdańskim, byliśmy także na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Bardzo nas cieszy, że kadra akademicka z trójmiejskich uczelni otwarta jest na  kooperację z STBU. Dla nas takie aktywności są czymś nieznanym, ale bardzo motywującym i ciekawym. Poznanie punktu widzenia młodego pokolenia na zagadnienia ubezpieczeniowe, to ważne i cenne doświadczenie.

Brokerownia Umiejętności to nie tylko wykłady gościnne

Brokerownia Umiejętności to pogram, który nie zamyka się na formę w jakiej szerzymy ubezpieczeniową wiedzę. Od 2006 roku, kiedy to Brokerownia powstała, w przeróżny sposób wspieramy studentów i uczelnie wyższe. Prowadzimy wykłady gościnne i ćwiczenia. Służymy wsparciem mentorskim podczas pisania prac dyplomowych. Co roku oferujemy miejsca na staże i praktyki. Sponsorujemy wiele wydarzeń uczelnianych, w tym Student Maritime Conference. W zeszłym roku mieliśmy też kilka debiutów. Współorganizowaliśmy warsztaty „Oswój Ryzyko na WZR”, a także zaprosiliśmy studentów do naszej siedziby na dzień otwarty STBU – Zawód Broker. Morze możliwości.

Cieszymy się, że wspólnie z Grupą MAK możemy dawać impuls do poznawania ubezpieczeń!

 

napisz do nasW czym możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne
wsparcie i oszczędności
napisz do nas
>

Dołącz do nas

socialmedia socialmedia socialmedia
napisz do nas