Inwestycje budowlane - STBU

Sprawdzone branże

Inwestycje budowlane

Inwestycje budowlane, ich realizacja – mimo swojej wysokiej już zawiłości – staje się procesem coraz bardziej skomplikowanym. Uzgodnienia gestorów, uwarunkowania terenowe i geologiczne, a do tego kwestie finansowe i czynnik ludzki. Inwestycja, na którą przeznaczone są ogromne nakłady pieniężne wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Jak je zapewnić w tak zaawansowanym technicznie projekcie?

Nie ma jednej recepty na pełne zabezpieczenie procesu inwestycyjnego. Mnogość dostępnych rozwiązań i niestandardowość polis wymaga każdorazowo szczegółowej analizy.  Odpowiednia ochrona na każdym z etapów procesu inwestycyjnego jest jednak niezbędna. Zrozumienie wszystkich czynników, które go tworzą jest kluczowe. Dlatego przy aranżacji ubezpieczenia budowlanego, CAR/EAR – zawsze potrzebna jest szczegółowa rozmowa na temat całości projektu.

Inwestycje budowlane – typowe problemy z Ubezpieczeniem

Jednak istnieją również typowe wyzwania, które powtarzają się u wielu Klientów, dla których aranżujemy ubezpieczenia budowlane. Niestety coraz częściej inwestorzy stają przed dylematem, co zrobić, gdy wykonawca zejdzie z placu budowy? Jak zapewnić ochronę ubezpieczeniową, gdy sama inwestycja się opóźnia? Jak osiągnąć oszczędności na inwestycji, dzięki którym uda się zniwelować rosnące koszty materiałów budowlanych?

Na wiele tych problemów odpowiadamy właściwym programem ubezpieczenia. Dzięki odpowiednio zaaranżowanym polisom poprawiamy nie tylko jakość bezpieczeństwa w typowych lub wymaganych prawnie aspektach. Wpływamy na wszystkie etapy, jakie składają się na inwestycje budowlane.

Za pomocą kreatywnych rozwiązań, które nie są dostępne “od ręki” u agenta ubezpieczeniowego – zapewniamy inwestorom (prywatnym i samorządowym), spokojny sen. Edukujemy Klientów i widzimy rozwijający się wzrost świadomości na temat ochrony procesu inwestycyjnego. Swoimi działaniami chcemy jednak doprowadzić do takiej sytuacji, w której żaden inwestor nie będzie zmuszony do przypomnienia sobie o polisie ubezpieczeniowej… dopiero w momencie wystąpienia szkody.

W historii STBU ubezpieczaliśmy już m.in. rozbudowę największej w Europie Środkowej rafinerii ropy naftowej, budowę tysięcy kilometrów infrastruktury drogowej i kolejowej. Chroniliśmy skomplikowane inwestycje budowlane, t.j. zaaranżowaliśmy ubezpieczenie na budowę dwóch największych w Polsce tuneli przeprawowych i specjalistycznych maszyn, potrzebnych do ich powstania.

Chętnie pomożemy chronić również Twoje inwestycje budowlane.

Gestia inwestora

Zazwyczaj to wykonawca robót jest tym podmiotem, który ma posiadać ubezpieczenie. Co jednak w sytuacji, gdy zbankrutuje i zejdzie z placu budowy? Inwestor zostanie bez zabezpieczenia swojej inwestycji. Dla takich sytuacji przygotowaliśmy rozwiązanie, w którym głównym ubezpieczającym jest podmiot prowadzący inwestycję.

Ciągłość ubezpieczenia

Nasze rozwiązania zapewniają ciągłość ubezpieczenia na wypadek zejścia wykonawcy z placu budowy. Gdy posiadaczem ubezpieczenia jest Inwestor, to bez względu na to kto wykonuje prace – inwestycja jest zawsze zabezpieczona.

Oszczędność z tytułu VAT

Składka za polisę nie jest doliczana do ceny oferty, a tym samym Inwestor nie płaci z tego tytułu VAT, który jest doliczany do całości oferty. Przy miliardowych inwestycjach budowlanych – daje to milionowe oszczędności na ubezpieczeniu.

Potwierdzone doświadczenie

Nasze programy ubezpieczeniowe z powodzeniem wprowadziliśmy wspólnie z magistratami w Wałbrzychu, Rzeszowie i Gdańsku. A także w Świnoujściu, w którym z naszego rozwiązania skorzystała również flagowa inwestycja miasta, czyli tunel pod Świną. Dzięki naszemu podejściu – w kasie inwestora pozostało ok. 900 tys. zł z tytułu podatku VAT, a całkowity koszt finalnej polisy został zredukowany aż o 2 mln zł.

Z naszych usług brokerskich korzystają:

  • Samorządy
  • Dedykowane inwestycjom jednostki samorządu terytorialnego
  • Deweloperzy nieruchomości mieszkalnych
  • Wykonawcy robót drogowych

W czym możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne
wsparcie i oszczędności
napisz do nas
>

Dołącz do nas

socialmedia socialmedia socialmedia
napisz do nas