Ubezpieczenia Lotnicze - STBU

Sprawdzone branże

Ubezpieczenia Lotnicze

Sektor lotniczy to wyjątkowa branża. Ale też branża, która charakteryzuje się wysokim ryzykiem. Dodatkowo, lotnicze specjalizacje  opierają się nie tylko na polskim ustawodawstwie, a również międzynarodowych regulacjach. Konwencje, umowy, uchwały czy wytyczne europejskich i światowych organizacji. Wraz z rozwojem branży – szybko się zmieniają. I – podobnie jak wypadki i incydenty – wpływają na trudności, z jakimi muszą się mierzyć ci, dla których potrzebne są ubezpieczenia lotnicze.

Wybór firm, które zapewniają ochronę ubezpieczeniową w tej specjalności jest bardzo ograniczony. Oprócz powyższego, wpływa na to również szczególna opinia, jaką branżę lotniczą darzą ubezpieczyciele. Widać to wyraźnie w sezonie lotniczym (letnim), kiedy natężenie ruchu – zwłaszcza w obszarze General Aviation jest znacząco większe. Ogromne są też szkody, a właściwie kwoty odszkodowań (lotnicze wypadki są również niezwykle medialne). Dlatego zabezpieczenie Klientów z branży lotniczej wymaga przede wszystkim wewnętrznej znajomości – specyfiki i wszystkich problemów, jakie ją trapią.

Ubezpieczenia lotnicze w STBU

STBU przeprowadza swoich klientów z branży lotniczej przez cały proces prawidłowego zabezpieczenia ich interesu. Współpracujemy zarówno z rynkiem polskim, jak i londyńskim. Zapewniamy naszym Klientom pełną ochronę prowadzonej przez nich działalności gospodarczej oraz posiadanego mienia. Nie zależy nam wyłącznie na zawarciu ubezpieczenia.

Zostajemy z naszymi Klientami dłużej – szczególnie w momentach, gdy przydarzy się im coś złego. Gdy nas najbardziej potrzebują.

Likwidujemy szkody, mamy wypracowane procedury, dzięki którym dobre ubezpieczenia lotnicze, zamieniamy później w wysokie odszkodowania.

Ubezpieczenia lotnicze, to nie tylko zapewnienie ochrony statkom powietrznym. To również wymagające ubezpieczenia portów lotniczych, ośrodków szkoleń lotniczych, firm zajmujących się obsługą techniczną statków powietrznych. A także ich projektowaniem oraz dystrybucją. Sektor lotniczy to nie tylko gotowy produkt w postaci samolotu czy szybowca. To cały proces oraz infrastruktura – począwszy od produkcji po obsługę statków. Zarówno techniczną, jak i tę związaną z ekscytującymi podróżami w przestworzach. To zapewnienie odpowiednich warunków w postaci lotnisk i lądowisk, służb kontroli ruchu lotniczego, itd. Wszystkie te podmioty potrzebują odpowiedniego ubezpieczenia.

Ubezpieczenia lotnicze, to nasza pasja. Zapewniamy ochronę ubezpieczeniową w zakresie OC operatora oraz aero casco samolotom i szybowcom. Zarówno tym, które są własnością firm, jak i osób indywidualnych. Ubezpieczamy także pozostałe sprzęty „latające”, takie jak paralotnie, motolotnie, drony, motoszybowce i wiele innych.

Szerokie spojrzenie

Większość brokerów w temacie ubezpieczeń lotniczych skupia się wyłącznie na ochronie statków powietrznych. W STBU współpracujemy ze wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w sektor lotniczy. Dlatego na bezpieczeństwo tej branży patrzymy szerzej. Mamy świadomość wszystkich procesów i znamy dokładnie wszystkich uczestników powietrznych operacji. Dzięki temu lepiej niż inni brokerzy rozumiemy potrzeby naszych Klientów.

Likwidacja szkód lotniczych

Błysk fleszy, telewizyjne kamery, zaangażowanie służb. To one najczęściej towarzyszą szkodom w sektorze lotnictwa. Specjaliści STBU doskonale znają specyfikę dochodzeń prowadzonych przez policję, prokuraturę i PKBWL. Dzięki temu możemy opracować racjonalny schemat działania, który zapewni naszym Klientom właściwe odszkodowanie. Takie, które zniweluje skutki szkody, jaka mogłaby negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie Klientów świadczących usługi w tym sektorze. Z naszymi ekspertami przejdziesz przez stresujący proces likwidacyjny bez zawirowań.

Z naszych usług brokerskich korzystają:

 • ośrodki szkoleń lotniczych (ATO)
 • organizacje szkolące (DTO)
 • aerokluby regionalne
 • porty lotnicze
 • zarządzający lotniskami i lądowiskami
 • organizacje zajmujące się obsługą techniczną
 • prowadzący działalność handlingową
 • podmioty świadczące usługi lotnicze (SPO, SPO HR)
 • firmy zajmujące się projektowaniem, produkcją, modernizacją oraz konserwacją
 • prywatni właściciele statków powietrznych
 • organizacje zajmujące się zarządzaniem ciągłą zdatnością do lotu (CAO/CAMO/AMO)

W czym możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne
wsparcie i oszczędności
napisz do nas
>

Dołącz do nas

socialmedia socialmedia socialmedia
napisz do nas