System wykrywania i gaszenia iskier - STBU

Prewencja

System wykrywania i gaszenia iskier

System wykrywania i gaszenia iskier może uratować ludzkie zdrowie i życie. Bardzo często do pożarów lub wybuchów instalacji dochodzi właśnie na skutek pojawienia się iskier. To niegroźne z pozoru zjawisko potrafi doprowadzić również do znacznej utraty majątku, czy przestojów w produkcji.

Skuteczną metodą pozwalającą na wykluczenie tego ryzyka jest monitorowanie oraz zabezpieczenie wyciągów i instalacji za pomocą specjalnych systemów wykrywania i gaszenia iskier.

System wykrywania i gaszenia iskier – nowoczesna technologia

Oferuje ją nasz partner – firma FIRE SERVICE SYSTEMS s.c. Spółka ta ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, jak również w montażu tego rodzaju ochrony przeciwpożarowej. Jako jedyna polska firma posiada certyfikat VdS w zakresie instalowania systemów wykrywania i gaszenia iskier.

Proponowane przez FIRE SERVICE SYSTEMS s.c. rozwiązania są dedykowane dla każdego Klienta – każdorazowo uwzględniają profil produkcji, a także charakter działalności.

System zaprogramowany jest w taki sposób, aby w przypadku pojawienia się iskier proces gaszenia został uaktywniony automatycznie, bez przerywania procesu produkcji.

Oferowany system wykrywania i gaszenia iskier składa się z Centrali BM6, zestawów gaśniczych oraz w zależności od konfiguracji, z innowacyjnych detektorów iskier, czujników dymu lub temperatury czy płomienia. Centrala kontroluje wszystkie urządzenia instalacji i jest gotowa do pracy przez cały czas. Wyświetla i rejestruje informacje o liczbie iskier, czasie gaszenia oraz wyłączeniu maszyn. Urządzenie jest intuicyjne i można je dowolnie zaprogramować.

Detektor iskier umożliwia ich wykrywanie i zwalczanie. W zależności od potrzeb urządzenie może działać na kilka sposobów, wykrywanie iskier to tylko jeden z nich! Urządzenie może również reagować na gorące powierzchnie, czy żarzące się cząstki o bardzo niskich temperaturach.

Skontaktuj się z nami

Kliknij przycisk i skorzystaj z formularza kontaktowego (lewa strona, pod zdjęciem autorki).
Pomożemy Ci podnieść bezpieczeństwo pracy w Twojej firmie.
Sprawdź pozostałe rozwiązania prewencyjne dla Twojej firmy: Czyszczenie instalacji i urządzeń, Prewencyjne Wsparcie Inżynierskie.

 

Gwarancja jakości

Oferowane urządzenia są nowoczesne, trwałe, energooszczędne oraz bezpieczne dla ludzi i środowiska.

Pełen profesjonalizm

W ramach kompleksowej usługi FIRE SERVICE SYSTEMS s.c. zapewnia fachowe doradztwo techniczne oraz profesjonalny montaż świadczony przez wykwalifikowaną kadrę techniczną.

Umowa serwisowa

Istnieje możliwość podpisania umowy serwisowej, a co za tym idzie: regularnie prowadzona konserwacja, szkolenie i wsparcie w obsłudze instalacji, zminimalizowany czas reakcji, możliwość wydłużenia okresu gwarancji

Zapewnione bezpieczeństwo

Instalacje wykonywane są zgodnie z normami VdS – międzynarodowego partnera określającego standardy w dziedzinie bezpieczeństwa, jak również spełniają standardy ISO i ATEX.

Z naszych usług brokerskich korzystają:

 • Przemysł drzewny
 • Przemysł spożywczy
 • Przemysł chemiczny
 • Przemysł tekstylny
 • Przemysł farmaceutyczny
 • Przemysł budowlany
 • Zakłady papiernicze
 • Zakłady stolarskie
 • Stocznie
 • Elektrownie
 • Elektrociepłownie

W czym możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne
wsparcie i oszczędności
napisz do nas
>

Dołącz do nas

socialmedia socialmedia socialmedia
napisz do nas