Zabezpieczenie roszczeń (ekologia) - STBU

Sprawdzone rozwiązania

Zabezpieczenie roszczeń (ekologia)

W roku 2021 weszła w życie znowelizowana Ustawa o odpadach (Art. 48a). Dlatego też na jej mocy firmy z branży recyklingu, wysypiska śmieci lub zakłady utylizacyjne – muszą posiadać zabezpieczenie roszczeń w stosunku do prowadzonej działalności. Wielokrotnie już spotkaliśmy się z problemami przedsiębiorców z branży odpadowej, którzy mieli ogromne kłopoty z uzyskaniem ochrony. Z tego powodu dla poprawy ich bezpieczeństwa – wypracowaliśmy aż dwa rozwiązania!

O możliwościach na zabezpieczenie roszczeń zgodnie z najnowszą wersją właściwego aktu normatywnego pisaliśmy już szerzej w artykule:

Zabezpieczenie roszczeń z Ustawy o odpadach – alternatywy. Zapraszamy do lektury!

Zauważyliśmy, że zabezpieczenie roszczeń to temat, który największe problemy może sprawiać mniejszym firmom z branży przetwórstwa odpadów. Wynika to z faktu, że do tej pory najbardziej popularnymi rozwiązaniami tego wyzwania były: depozyt, gwarancje bankowe lub gwarancje ubezpieczeniowe. W STBU korzystamy z każdej z tych metod. I każda z nich w większości przypadków okazuje się wystarczająca dla naszych Klientów.

Jednak te rozwiązania sprawiają też, że na przedsiębiorców czeka szereg formalności. A te z kolei – czasami są zbyt wymagające dla mniejszych firm, które takich gwarancji mogą nie otrzymać. Lub otrzymać na nieopłacalnych finansowo warunkach.

Dlatego też, żeby zapewnić zabezpieczenie roszczeń dla naszych Klientów – wykorzystujemy rozwiązanie alternatywne: polisę ubezpieczeniową. To rozwiązanie skutecznie wprowadziliśmy już w wielu firmach, więc jesteśmy pewni realności jego wykorzystania.

Ubezpieczenia firm odpadowych

Zabezpieczenie roszczeń to jednak tylko jeden z elementów w bardzo wymagającym temacie ubezpieczenia firm odpadowych. W STBU specjalizujemy się też w ubezpieczeniach majątku w branżach, które uważane są za trudne. Znajdujemy rozwiązania dla przedsiębiorstw, które mogą mieć problem z uzyskaniem ochrony ubezpieczeniowej. Dla firmy z branży recyklingu, wysypisk śmieci lub zakładów utylizacyjnych nasze rozwiązania opieramy o trzy filary.

Prewencyjne wsparcie inżynierskie
Nawet najlepsza polisa nie wystarczy bez wsparcia w obszarach praktycznego stosowania warunków ubezpieczenia. Temu służą wizyty naszych inżynierów, którzy weryfikują poziom zabezpieczeń i dostosowują je do bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa. To wpływa na atrakcyjność w oczach ubezpieczyciela oraz ma kolosalne znaczenie w przypadku ewentualnej szkody.

Wynegocjowane warunki ubezpieczeń
Wciąż trzymamy rękę na pulsie i wiemy, które towarzystwa oferują ochronę ubezpieczeniową dla przedsiębiorców w Państwa branży. Potrafimy zaaranżować program ubezpieczeniowy, który zabezpieczy Państwa majątek.

Sprawna likwidacja szkód
Zapewniają ją Państwu brokerzy-likwidatorzy oraz radcowie prawni wyspecjalizowani w procesach odszkodowawczych. To właśnie sprawna likwidacja szkód pozwala nam pozytywnie zweryfikować jakość aranżowanych przez nas polis.

 

Korzyści z polisy na zabezpieczenie roszczeń:

Realna ochrona

Ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie i nie żąda zwrotu. W przypadku gwarancji, czy depozytu - niezbędny byłby zwrot środków.

Brak blokowania gotówki

W przypadku depozytu Państwa środki byłyby zablokowane. W naszym rozwiązaniu wciąż można dysponować gotówką w prowadzeniu działalności.

Brak blokowania limitu kredytowego

Co dzieje się w przypadku gwarancji bankowych.

Z naszych usług brokerskich korzystają:

  • Samorządy
  • Wysypiska śmieci
  • Firmy odpadowe
  • Zakłady utylizacyjne
  • Firmy recyklingowe
  • Dedykowane przetwórstwu odpadów jednostki samorządu terytorialnego

W czym możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne
wsparcie i oszczędności
napisz do nas
>

Dołącz do nas

socialmedia socialmedia socialmedia
napisz do nas