Wspieramy Fundację Bicie Serca

18 lipca odwiedziliśmy gdański Oddział Kardiochirurgi Dziecięcej im. WOŚP. Nasza wizyta to finał wewnętrznego konkursu na inicjatywę społeczną.

Zapytaliśmy naszych pracowników jaką ważną dla nich sprawę mogłoby wesprzeć STBU. Propozycji było wiele – od akcji integracyjnych, przez wyciągnięcie ręki do podopiecznych schroniska dla zwierząt, po… wsparcie Fundacji Bicie Serca.

I właśnie ta ostatnia inicjatywa została zrealizowana.

Dzięki pomysłowi Natalii Stadler na Oddziale Kardiochirurgi Dziecięcej im. WOŚP pojawiły się tablice interaktywne. Od teraz będą umilać czas przebywającym w szpitalu dzieciom – w większości podopiecznym Fundacji Bicie Serca.

Dziękujemy za serdeczne przyjęcie – zarówno przedstawicielom szpitala, jak i Fundacji. 


Fundacja Bicie Serca zajmuje się propagowaniem tematów związanych z wrodzonymi wadami serca oraz wsparciem w rehabilitacji i uzyskaniu pomocy psychologicznej dla swoich podopiecznych i ich rodziców.

Więcej informacji o Fundacji: Fundacja Bicie Serca

 

Na Oddziale Gdańskiej Kardiochirurgi Dziecięcej wykonywanych jest rocznie ok. 300 zabiegów kardiochirurgicznych i ok. 200 interwencji z zastosowaniem przezskórnych technik kardiologicznego leczenia wad serca i naczyń, często są też przeprowadzane zabiegi hybrydowe. Poza transplantacją serca oferowany jest każdy rodzaj zabiegów stosowanych u dzieci. Oddział liczy 16 łóżek i jest praktycznie jedyny na północy Polski. Przewidziany jest na populację 5 mln pacjentów. Około 80 proc. jego pacjentów to noworodki i niemowlęta.