Czyszczenie instalacji i urządzeń - STBU

Prewencja

Czyszczenie instalacji i urządzeń

W większych ilościach zabrudzenia mogą być przyczyną uszkodzenia podzespołów, wystąpienia zwarcia, a w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić nawet do pożaru. Powodują również duże straty energetyczne i są po prostu niebezpieczne dla pracowników i miejsca pracy. Dlatego to bardzo ważne, żeby firmy produkcyjne zadbały o czyszczenie instalacji i urządzeń.

Skuteczne i efektywne rozwiązanie

Utrzymywanie urządzeń elektrycznych we właściwej kondycji jest bardzo ważne. Jednak tradycyjne metody konserwacji mogą negatywnie wpłynąć na ich stan i żywotność.

W STBU stawiamy na nowoczesne i nieszablonowe rozwiązania. Dlatego dzielimy się z Państwem skutecznym i efektywnym narzędziem zarządzania ryzykiem pożaru. Rozwiązanie to dostarcza nasz partner– firma 3N Solutions.

Dzięki temu niebezpieczne zanieczyszczenia usunięte zostaną… w bezpieczny sposób.

Technika spełnia zarówno obowiązujące w UE standardy bezpieczeństwa, jak i najbardziej rygorystyczne normy w zakresie ochrony środowiska. 3N Solutions dostosowuje się do najbardziej rygorystycznych przepisów BHP i PPOŻ.

W rezultacie metoda czyszczenia mieszanką gazów stosowana przez 3N Solutions jest certyfikowana przez organy badawcze dla urządzeń znajdujących się pod napięciem do 1kV (niskie napięcie) oraz do 30kV (średnie napięcie).

Czyszczenie instalacji i urządzeń – pozytywne efekty

Oszczędność

– Nawet 10x dłuższy czas pracy między przeglądami.
– Brak ryzyka nagłych, awaryjnych przestojów.
– Do 70% niższe koszty wymiany podzespołów.
– Znacząca redukcja strat energii.
– Naprawa podzespołów typowanych do wymiany.

Bezpieczeństwo

– Brak ryzyka pożaru.
– Ochrona osób i mienia w bezpośrednim sąsiedztwie.
– Brak zniszczeń, uszkodzeń w elementach elektronicznych.
– Pełne usuwanie zabrudzeń.
– Wykonanie zarówno pod niskim, jak i średnim napięciem.
– Metoda bezdotykowa.

Efektywność

– Bez konieczności zatrzymywania linii produkcyjnej.
– Bez konieczności demontażu podzespołów.
– Krótki czas realizacji – wydajność nawet do 100 m2/dzień.
– Usunięcie zabrudzeń z miejsc niedostępnych dla innych metod.
– Wcześniejsze wykrywanie usterek/awarii.

3N Solutions

Nasz partner oferuje zarówno okresową współpracę na bazie stałej umowy, jak i możliwość wykonania jednorazowych zleceń.

Wykonuje również niezależne audyty/ocenę stanu urządzeń elektroenergetycznych. Na ich podstawie opracowany zostaje raport zawierający analizę stanu technicznego podzespołów. Pozwala to na identyfikację miejsca potencjalnych awarii i daje możliwość zaplanowania efektywnego procesu konserwacji urządzeń. A po wykonaniu prac – kontrola ta pozwala ocenić skuteczność prowadzonych działań przeglądowych.

3N Solutions świadczy swoje usługi 24h/dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.
W przypadku zainteresowania usługami czyszczenia instalacji lub urządzeń prosimy o kontakt z STBU – przez poniższy formularz zgłoszenia.

Wyjątkowa formuła

Nasz partner stosuje innowacyjny środek czyszczący, którego głównym elementem jest specjalnie przygotowywana mieszanka gazów (azot, dwutlenek węgla, gazy szlachetne).

Wysoka efektywność

Mieszanka dociera w niedostępne dla tradycyjnych metod miejsca i zakamarki podzespołów. Środek po dostaniu się pod zabrudzenie i zetknięciu się z ciśnieniem atmosferycznym zwiększa swoją objętość około kilkuset-krotnie, skutecznie usuwając nawet najbardziej oporne i groźne dla urządzeń zanieczyszczenia, nie ingerując w strukturę podzespołów.

Unikalne działanie

Tradycyjne czyszczenie np. przy pomocy sprężonego powietrza, jedynie zdmuchuje zabrudzenie z miejsc dostępnych i wciska je w obszary, które powinny być szczególnie wolne od zabrudzeń np. styki, magistrale. W przypadku 3N Solutions zabrudzenie zabierane jest przez wyciągi podciśnieniowe do pochłaniacza filtrującego. Powierzchnia po czyszczeniu jest całkowicie jałowa (potwierdzone mikrobiologicznymi badaniami laboratoryjnymi).

Całkowite bezpieczeństwo

Mieszanka gazów jest całkowicie sucha i pozbawiona wilgoci, nie powoduje zawilgocenia, nie wchodzi w reakcje fizyczne ani chemiczne z czyszczonymi elementami, nie ma właściwości ściernych, jest nietoksyczna, bezwonna, niepalna i aseptyczna. Jest całkowicie bezpieczna dla wrażliwych elementów elektronicznych, jak również osób, które mają z nią bezpośrednią styczność.

Z naszych usług brokerskich korzystają:

  • Producenci spożywczy
  • Przemysł ciężki
  • Producenci mebli
  • Producenci sprzętu elektronicznego
  • Firmy budowlane

W czym możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne
wsparcie i oszczędności
napisz do nas
>

Dołącz do nas

socialmedia socialmedia socialmedia
napisz do nas