Dwie godziny dla Rodziny w STBU - STBU

CSR

Dwie godziny dla Rodziny w STBU

Już po raz kolejny, STBU włączyło się akcję „Dwie Godziny dla Rodziny. Dla Człowieka”. Oznacza to, ze po raz kolejny daliśmy naszym pracownikom przestrzeń do zatrzymania się w pędzie życia codziennego. Chcieliśmy, by chociaż przez chwilę mogli poświęcić więcej czasu dla swoich bliskich.

Dlaczego dwie godziny dla rodziny?

Dwie Godziny dla Rodziny, Dwie Godziny dla Człowieka to Globalny Ruch Społeczny. Ma on na celu pielęgnowanie relacji. Spojrzenie z dystansem na otaczający nas świat i skupienie się na tym, co dla ludzi jest ważne, a mowa tu o relacjach.

Całą akcję w skrócie opisuje hasztag #2h4family, jednak organizatorzy podkreślają, że nie chcą skupiać się jedynie na relacjach rodzinnych. Zależy im, by pielęgnować relacje międzyludzkie oraz te z samym sobą.

Ja sami pomysłodawcy piszą: „W wymiarze globalnym kampania Dwie Godziny dla Rodziny, Dwie Godziny dla Człowieka przeciwdziała kryzysowi więzi, ma działanie profilaktyczne jeśli chodzi o nasze zdrowie mentalne i emocjonalne”.

Cała akcja polega na tym, że pracodawca, który zgłasza w niej swój udział zapewnia każdemu pracownikowi możliwość wykorzystania 2 godzin z czasu pracy na spędzenie ich ze swoją rodziną czy najbliższymi.

Jak ten dzień obchodziliśmy  w STBU?

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin. Tego dnia przypada też finał akcji Dwie Godziny dla Rodziny. W tym roku hasłem przewodnim było: Z pasjami przez pokolenia. Po raz kolejny STBU wzięło w niej udział.

Chcą ułatwić nam planowanie tygodnia zdecydowaliśmy się na wcześniejsze obchody. Tak więc, 12 maja, każdy kto chciał miał możliwość wcześniejszego zakończenia dnia pracy. Jednak to nie wszystko! Wiemy, że tego rodzaju inicjatywy są potrzebne – w szczególności po to, by dbać o zachowanie równowagi (tzw. work-life balance). Przedłużamy więc tę akcję w naszej firmie aż o miesiąc. Oznacza to, że w czerwcu, nasi pracowni w wybrany dzień będą mogli wziąć 2 godziny, żeby spędzić miło czas z rodziną, z samym sobą!

Mamy nadzieję, że za rok do akcji #2h4family przystąpi jeszcze więcej firm. My z pewnością weźmiemy w niej udział!

 

Więcej informacji, co robimy poza zapewnianiem Impulsu Bezpieczeństwa, można przeczytać tutaj 🙂

napisz do nasW czym możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne
wsparcie i oszczędności
napisz do nas
>

Dołącz do nas

socialmedia socialmedia socialmedia
napisz do nas