Dzień otwarty STBU. Edycja II | Brokerownia Umiejętności

CSR

Dzień otwarty STBU. Edycja II | Program edukacyjny „Brokerownia Umiejętności”

D

wa ubiegłe wtorki to intensywny czas w STBU. Po raz drugi, w ramach programu edukacyjnego „Brokerownia Umiejętności”, zaprosiliśmy studentów do naszej sopockiej siedziby na dzień otwarty STBU.

15 i 22 listopada studenci pomorskich uczelni wyższych, mieli okazję, by zobaczyć jak wygląda świat ubezpieczeń z punku widzenia brokerów ubezpieczeniowych. Poznali nie tylko zadania i kompetencje jakimi zarządzamy w naszej pracy. W ramach warsztatów, sami rozwiązywali case study z którymi my spotykamy się na co dzień.

Zawód Broker. Morze możliwości. Edycja II

W tej edycji, tak samo jak w poprzedniej oprowadziliśmy uczestników po naszym biurze. Bazą oczywiście zostało to, co stanowiło fundament czerwcowego dnia otwartego, czyli nasi pracownicy (więcej informacji o poprzedniej edycji można przeczytać tutaj). Opowiedzieliśmy więc o tym, czym zajmują się poszczególne biura i do jakich innych zawodów można przyrównać pracujących w nich brokerów. Pokazaliśmy też z jakimi wyzwaniami mierzymy się na co dzień. Wskazaliśmy czym broker różni się od agenta oraz, że upoważnienie nadane przez KNF do wykonywania czynności brokerskich, można uzyskać na trzy sposoby.

Brokerownia Umiejętności, w ramach której odbył się dzień otwarty, nie stawia tylko na wiedzę i doświadczenie. Ważnym dla nas aspektem było to, aby pokazać studentkom i studentom, że praca w ubezpieczeniach jest zróżnicowana i ciekawa. Oczywiście podstawą są w niej tzw. umiejętności twarde, merytoryczna wiedza, analiza polis oraz obsługa różnych programów czy aplikacji. Jednak wskazaliśmy także, że dużą rolę odgrywają w tym zawodzie umiejętności miękkie, takie jak budowanie relacji, wsłuchiwanie się w potrzeby Klienta, czy stosowanie skutecznych technik negocjacyjnych.

Dla nas był to szczególny, nieco stresujący czas. Nie na co dzień mamy okazję prezentować naszą pracę studentkom i studentom. Jednak jest to bardzo cenne doświadczenie. Ci młodzi ludzie pełni zapału i z otwartymi głowami zadziwiali nas na każdym kroku. Zadawali dociekliwe pytania, rozwiązywali niełatwe przypadki szkód, wskazywali interesujące rozwiązania. Mamy nadzieję, że zaszczepiliśmy w nich pasję do ubezpieczeń i, że z częścią z nich, spotkamy się jeszcze na branżowych spotkaniach lub praktykach w naszym biurze.

 

Więcej informacji o naszych działaniach w ramach Brokerowni Umiejętności (i nie tylko) można znaleźć w aktualnościach. Zapraszamy także na nasze profile w mediach społecznościowych – Facebook, LinkedIn.

napisz do nasW czym możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne
wsparcie i oszczędności
napisz do nas
>

Dołącz do nas

socialmedia socialmedia socialmedia
napisz do nas