Dzień Otwarty STBU! - STBU

CSR

Dzień Otwarty STBU!

Za nami Dzień Otwarty w STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi. 8 czerwca zaprosiliśmy do Sopotu studentów trójmiejskich uczelni, którzy mogli od podszewki poznać zawód brokera ubezpieczeniowego.

Dzień Otwarty STBU funkcjonował pod hasłem „Zawód: Broker. Morze możliwości”. Nakreśliliśmy szeroki kontekst pracy w firmach takich jak STBU. Studenci odwiedzili wszystkie najważniejsze dla naszej organizacji biura. Poznali kluczowe kompetencje, jakie przydatne są w codziennej pracy nad ochroną ubezpieczeniową przedsiębiorstw z różnych branż.

Nasi pracownicy chętnie dzielili się praktyczną wiedzą z zakresu pracy swoich biur. W każdym miejscu studenci mogli z innej perspektywy spojrzeć na zadania brokera ubezpieczeniowego, w ten sposób poznali m.in.:

 1. Biuro Ubezpieczeń Majątkowych / Biuro Rozwoju Ubezpieczeń

  Biuro Ubezpieczeń Majątkowych odpowiada za tworzenie i obsługę programów ubezpieczeniowych dla klientów STBU. Żeby chronić działalność przedsiębiorców w sposób skuteczny brokerzy muszą na spotkaniach z klientami wchodzić w rolę psychologa, zaufanego doradcy, który w na pozór zwyczajnej rozmowie potrafi zidentyfikować potrzeby przedsiębiorstwa.

 2. Biuro Likwidacji Szkód

  Praca likwidatora szkód jest podobna do pracy detektywa. Przy analizach szkodowych zgłoszeń przydatna jest nie tylko ogromna wiedza, ale też wrodzona wnikliwość i dociekliwość. Dzięki tym umiejętnościom znajduje się istotne przesłanki do tego, by Klienci brokera mogli otrzymać należne odszkodowanie.

 3. Biuro Ubezpieczeń Transportowych

  Brokerzy pracujący w tej dziedzinie muszą mieć głowy pojemne jak kontener, którego transport zdarza się im ubezpieczać. Mnogość środków transportu, to też mnogość przepisów, które muszą znać. Przez to, to wymagające zadanie, w którym liczą się kompetencje i doświadczenie.

 4. Biuro Obsługi Ubezpieczeń

  To biuro wspomaga brokera ubezpieczeniowego w zadaniach administracyjnych i stanowi przedsionek do pracy w tym zawodzie. Jego pracownicy dbają o poprawność danych polisowych i właściwe funkcjonowanie informacji systemowych. Mimo, że nie wszyscy mają tu brokerskie uprawnienia, to świetnie odnajdują się w roli doświadczonych rzeczoznawców.

 5. Biuro Ubezpieczeń Morskich

  Od wieków na morzach i ocenach najlepiej mieć doświadczonego przewodnika. Dlatego brokerzy z tego biura doskonale odnajdują się w tej roli wśród swoich klientów. Brokerzy zajmujący się gospodarką morską muszą być w swojej pracy jak busola i nadawać kurs bezpieczeństwu armatorów, stoczni i podobnych firm.

 6. Biuro Ubezpieczeń Komunikacyjnych

  Ubezpieczenia komunikacyjne to dziedzina, która najsilniej jest osadzona w powszechnej świadomości. Dlatego brokerzy z Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych muszą wykazywać się dużą odwagą w konstrukcji programów ubezpieczeniowych, by ich klienci nie podchodzili do nich jak do cenowych porównywarek OC/AC. Dlatego też muszą być strażnikami rzetelnej ochrony dla dużych flot pojazdów.

Dzień Otwarty STBU zakończyły warsztaty w Biurze Rozwoju Sprzedaży, na których studenci mogli w interaktywny sposób przekonać się o tym jak broker ze sprzedawcy potrafi przeistoczyć się w adwokata klienta.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy odwiedzili nasze biuro w Dzień Otwarty STBU. Szczególnie doceniamy udział zdecydowanie najliczniejszej grupy z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. W naszej firmie gościliśmy aż 30 Studentów i Studentek z Wydziału Zarządzania i Nauk o Jakości.

napisz do nasW czym możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne
wsparcie i oszczędności
napisz do nas
>

Dołącz do nas

socialmedia socialmedia socialmedia
napisz do nas